Barion Pixel
  

A megfázás nem köthető évszakhoz!



 

Megfázás télen-nyáron



Mindegy, hogy mi az oka, az orrdugulás, az orrfolyás kellemetlen tünetként zavarja mindennapjainkat. Kezelés nélkül viszont – szerencsétlen esetben – további gondokat és szövődmények kialakulását is eredményezheti.

Az orr jelentős önvédelmi funkciót tölt be szervezetünk megfelelő működése érdekében. Ezért fontos, hogy a belégzést mindig az orrunkon keresztül végezzük. Ilyenkor a beérkező levegő már felmelegítve kerül a légcsőbe és a tüdőbe. A belélegzett levegő megtisztul a kórokozóktól és az allergiát okozó anyagoktól. Mindez a védő funkció sérül, vagy netán teljesen elvész, ha az orrlégzés gátolt.

Ha az orr tele van váladékkal, annak több oka lehet.


– Valamilyen irritáció éri az orrnyálkahártyát, vérbőség alakul ki, ezért kitágulnak a hajszálerek és egyben beindul a fokozott nyálkatermelés.
– Szinte ugyanez tapasztalható, ha allergén (pl. pollen, poratka stb.) kerül az orrba. Ha allergia váltja ki a fokozott termelődést, akkor a váladék átlátszó, szinte vízszerű lesz.
– Ennél sűrűbb a váladék – sőt lehet nyákos is – ha valamilyen felső légúti megbetegedés, influenza, vagy megfázás kísérő tünete a nátha. Ilyenkor szinte teljesen elzáródnak az orron keresztüli légutak.



Az orrdugulás megszüntetése



A leírtak alapján belátható, milyen fontos az orrjáratok tisztán, szabadon tartása, hogy az orrlégzés akadálymentes legyen. A bővebb váladéktermelés miatt elzáródhatnak a melléküregek nyílásai is. Ez előbb-utóbb egyéb gyulladási folyamatokhoz is vezethet. Mindezek mellett pszichés és életmódbeli gátoltságot is eredményezhet az eldugult orr. A tünet megszüntetésére orrcseppek, orrspray-k állnak rendelkezésre, melynek kiválasztásában kérje gyógyszerésze segítségét.

 

Ha hasznosnak találta ezt a cikket, kérjük, ossza meg a FB-on, vagy küldje el barátainak a linket, hogy másokhoz is eljussanak az imént olvasott információk! Köszönjük!




(Forrás: Galenus/www.patikamagazin.hu)


Tetszett a cikk?
 

2017. október 20.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!