Barion Pixel
  

Amit a fagyöngyről tudni érdemes



 

Vízhajtó hatású, és csillapítja a seb-, méh-, tüdő- orrvérzést is. Köhögésre, szamárköhögésre, asztmatikus és egyéb görcsök esetén is segítségért fordulnak hozzá. Előállítanak belőle immunrendszert serkentő és citosztatikus hatású készítményeket is.

Nyugtató hatású, ezért epilepsziás rohamok megelőzésére, fejfájásra is használható. A méh izomzatát is erősíti, növeli a fogamzást, a pete megtapadásának esélyét. Cukorbetegeknek is ajánlott, mivel csökkenti a vér cukorszintjét.

Mindemellett: a fagyöngylevélnek olyan összetevői is vannak, amelyek mérgező hatásúak!

 

A fagyöngyről szóló cikk elolvasható az alábbi linkre kattintva:

http://fmc.hu/2016/12/18/csok-a-fagyongy-alatt/

 

 


Tetszett a cikk?
 

2017. december 12.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!