Barion Pixel
  

Depresszióra, stresszre és alvászavarokra is jó a citromfű



A citromfű idegerősítő és nyugtató hatását már a XVII. században is ismerték: a női hisztériát is ezzel csillapították a kolostorokban. Alvási zavarokra is kiváló, ahogyan kezdődő depresszió esetén is fordulhatunk hozzá segítségért, az idegeket is megnyugtathatjuk vele. Az idegesség és a szívprobléma gyakran együtt járnak: ha idegi alapú szívpanaszunk van, abban is segíthet! Szabályozza a pajzsmirigy működését, és csökkenti a túlműködésből adódó idegességet. A menstruációt megelőző idegfeszültséget is oldhatjuk vele.

A citromfű serkenti a máj működését, javítja az emésztést (így jól jöhet testsúlycsökkentéskor, segít megszabadulni a felesleges kilóktól) és gátolja a puffadást. Izzasztó hatása is van. Segíti az ajakherpesz gyógyulását (polifenolok vannak benne, melyek antivirális hatásúak), a vírusfertőzés kiújulási gyakoriságát a felére csökkenti.

A citromfű felhasználása – belsőleg

Idegi problémák esetén (pl: depresszió) naponta 1-3 csésze citromfű fogyasztása ajánlott (étkezések között). A stressz vagy idegesség szoros összefüggésben áll(hat) az emésztési problémákkal. A citromfű tehát a legtöbb bélrendszeri problémára jó lehet.

Ha hányunk és görcsöl a hasunk, akkor apránként kell elkortyolgatni egy csészényi adagot a citromfű teából. Ha vízhajtás a célunk, akkor reggel, étkezés előtt (még éhgyomorra) igyunk meg egy csésze teát. Emésztésjavításra szintén étkezés előtt ajánlott teázni: székrekedéskor, hasmenéskor... Beállítja a megfelelő emésztést.

Megfázáskor (influenza esetén) izzasztani is lehet a citromfűvel: forrón kortyolgassunk el egy-két bögre teát az ágyban fekve, jól betakarózva. Nátha és torokfájás ellen kiváló választás! (Főleg, ha méhészeti termékekkel és citrommal társítva.) Aki alvásproblémával küzd, annak lefekvés előtt főzzünk teát, és jobban fog aludni utána!

 

A cikk teljes egészében elolvasható az alábbi linkre kattintva:

https://fmc.hu/2022/05/28/depressziora-stresszre-es-alvaszavarokra-is-jo-a-citromfu

 


Tetszett a cikk?
 

2022. június 01.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!