Barion Pixel
  

Egészségmegőrzés jóízűen - 2. rész



     A receptek végén feltüntetjük az adott étel energiatartalmát, és- még talán ennél is fontosabb- a makrotápanyagok értékeit, úgy mint a fehérje-, szénhidrát-, és zsírtartalmát is.
Időről-időre szeretnénk bemutatni Önöknek egy-egy felhasznált alapanyagot, amellyel esetleg kevesebbet találkozhattak eddig, az egészséges ételeknek viszont alapvető összetevői.

 

Csirkesonka tavasziasan

    Mindenki tudja, hogy a felvágottként a boltban kapható húsfélék nem nevezhetőek túlságosan egészségesnek. Az otthon elkészített felvágottnak nagy előnye az, hogy biztosan tudjuk, tiszta húsból készül, hogy tetszés szerint variálhatjuk a hús melletti összetevőket, ízlésünknek megfelelően. Emellett természetesen, mivel nem tartalmaz különböző ízfokozókat és egyéb mesterséges összetevőket, nagyságrendekkel egészségesebb is.

Hozzávalók:

- 70 dkg csirkemell filé
- 3 tojás
- 3 dkg apró szemű zabpehely
- 20 dkg light trappista sajt
- 25 dkg fagyasztott zöldségkeverék
- ízlés szerint fokhagyma
- 1 evőkanál só
- bors
- szeletelt petrezselyemlevél
- kókuszzsír

Elkészítés:

     A csirkemell filét vagy ledaráljuk, vagy apró kockára vágjuk, majd a tojásokat beleütve botmixerrel pépesítjük.

Hozzáadjuk a zabpelyhet, a fűszereket, és alaposan eldolgozzuk. Beleszórjuk a kb 1/2x1/2 cm-es kockára vágott sajtot és a zöldségkeveréket.

Egy őzgerinc formát kókuszzsírral kikenünk, esetleg sütőpapírral is kibélelhetjük, majd belekenjük a masszánt. Előmelegített sütőben 190 fokon 60 percig sütjük, amíg a teteje szép barnásra színeződik.

Ha kihűlt, kifordítjuk a formából és szép vékonyra szeletelhetjük felvágottként, vagy akár ujjnyi szeletekre is vághatjuk, saláta mellé ideális.

Tápanyagtartalom egy szeletben (ujjnyi vastag), azaz 90 g-ban:

                Energia: 132,8 kcal

                Fehérje: 20,12 g

                Szénhidrát: 4,7 g

                Zsír: 3,51 g

               

dr.Nagy-Szombati Hajnalka


Tetszett a cikk?
 

2017. március 06.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!