Barion Pixel
  

Egészségmegőrzés jóízűen - 3. rész



ÉDESBURGONYA

     Az édesburgonya nagyban hasonlít a mérsékelt égöv burgonyájához, de rendszertani besorolása szerint nem burgonyaféle, hanem a szulákfélék családjába tartozó, évelő növény. Ez a hosszúkás, édeskés, fűszeres ízű zöldség, másnéven batátaként ismert.
Két alapvető fajtája van: az egyiknek  világos szürke színű a húsa, a bőre pedig mély lila színű, íze a gesztenyére hasonlít. A másik fajta húsa sötét narancssárga színű. Ennek az íze a sütőtökére hasonlít.
Rendkívűl hasznos és gazdag tápanyagforrás,magas a C-, B2-, B6-, E-vitamin tartalma, valamint a kálium, a réz és a mangán tartalma sem elhanyagolható. Kalóriatartalma azonban igen alacsony, így cukorbetegek és diétázók is bátran fogyaszthatják.

Energiatartalma 100 grammban 117 kalória.
Számos módon elkészíthető: süthető, párolható, főzhető és grillezhető alapanyag. Elsősorban köretként húsételek mellé készítik, de lepények formájában önálló ételként is megállja a helyét.

Kísérletezzünk bátran vele!

Egészségmegőrzés jóízűen - 3. rész

Édesburgonyás-hagymás sült csirkecomb

Hozzávalók 2 személyre:

- 2 db nagyobb édesburgonya
- 2 közepes vöröshagyma
- 1 alma
- 3-4 csirkecomb
- olívaolaj
- só,bors,kakukkfű

Az édesburgonyát és a hagymát meghámozzuk, majd a megtisztított almával együtt nagyobb kockákra vágjuk.

Egy tepsiben elrendezzük a csirkecombokat, majd körbeszórjuk a felaprított édesburgonya-, hagyma- és almakockákkal.

Sózzuk, borsozzuk és kakukkfűvel fűszerezzük és meglocsoljuk olívaolajjal.

Előmelegített sütőben 180 fokon 60 percig sütjük.

Jó étvágyat!


Tetszett a cikk?
 

2017. március 06.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!