Barion Pixel
  

Egészségmegőrzés jóízűen - 4. rész



    A bulgur rostban gazdag durumbúza töret, amelyet még a teljes érés előtt betakarítanak, egy kevés ideig előfőzik vagy gőzölik, végül a napon szárítják, ahol a teljes érés befejeződik.

Magas rostanyagtartalma mellett, számottevő vasat és B vitaminokat és E-vitamint tartalmaz, ezért fontos eleme a változatos, de egészséges táplálkozásnak. Ásványi anyag tartalma magasabb a rizsnél és a kuszkusznál is.

Glikémiás indexe 46, míg a sima rizsé 70-90 közötti tartományba esik. Ez a glikémiás index alacsonynak mondható, így a diétás étrend kíváló alapanya.

Kétféle méretben kapható: a fél-egész búzaszemekből álló és az egészen apróra tört bulgur, ami a búzadarához hasonlít.

A bulgur egy változatosan és nagyon egyszerűen elkészíthető gabonaféle, emellett különleges finom ízű is. Főzhető és forrázható is. Mindig kétszeres mennyiségű vízzel készítjük, akár forró akár hideg vízzel látunk hozzá. Ha forrázzuk akkor 2-3 percig főzzük és 10 percig lefedjük, amíg a teljes vízmennyiséget magába szívja. Amennyiben hideg vízzel látunk hozzá az elkészítéséhez, úgy 10 perc főzést 10 perc pihentetés követ. Nagy előnye a rizzsel szemben, hogy a szemek soha nem tapadnak össze, így a konyhában kevésbé jártasak is bátran próbálkozhatnak az elkészítésével. 

Felhasználása:

- köretnek
- levesbetétnek
- salátához
- rakott ételekhez                         

SNIDLINGES BULGUR RECEPT

Hozzávalók 2 adaghoz:

- 200 g nagyobb szemű bulgur
- 400 g forró víz, vagy alaplé (kétszeres mennyiségű folyadék)
- só
- tört bors
- ¼ citrom leve
- snidling

A bulgurt leöntjük a forró folyadékkal, majd egy fóliával lezárjuk, és hagyjuk 20 percet pihenni.
Majd sózzuk, borsozzuk, hozzáadunk aprított snidlinget, és kevés citromlevet.

Jó étvágyat!

 


Tetszett a cikk?
 

2017. március 22.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!