Barion Pixel
  

Hogyan készüljünk a wellness hétvégékre?



    Bár a wellness fürdőkben, aquaparkokban ellenőrzik a víz minőségét, ez közel sem nyújt maximális biztonságot, a természetes vizekben pedig még ennyire sem bízhatunk.

     A fürdőruhák szoros, műszálas anyagai és a fürdés teremtette nedves közeg remek táptalajt biztosít a kórokozó baktériumok és gombák számára. A nedves fürdőruháról, testfelszínről bevándorló kórokozókkal szemben a női intim területnek a hüvely egészséges nyálkahártyája biztosít megfelelő védelmet.

    Abban az esetben, ha a hüvely nyálkahártyája, élettani mikroflórája sérült, a nők kiszolgáltatottá vállnak a külvilágból, így a strandról, fürdőkből érkező fertőzésekkel szemben.

    Mit is jelent ez? A hüvely védelméért a nyálkahártyáján jelen lévő baktériumflóra felel. E baktériumflórát, mikroflórát normál körülmények között döntően a jótékony hatású tejsav-baktériumok az ún. lactobacillusok alkotják. A tejsav-baktériumok által termelt tejsav felel a hüvely normál, alacsony pH-értékének (pH 3,8-4,5) fenntartásáért, és ez a savas közeg akadályozza meg, hogy a hüvelyben (a hüvely nyálkahártyáján) a kórokozó baktériumok elszaporodjanak. Ahhoz, hogy a tejsavbaktériumok e védelmi szerepet betölthessék, szükség van arra, hogy biztosított legyen tápanyagellátásuk. Ezt pedig a hüvely nyálkahártya sejtjeinek glikogén tartalma biztosítja számukra. A tejsavbaktériumok tápanyagellátása, és szaporodásukhoz szükséges megfelelő környezet azonban számos élethelyzet során károsodhat. Ilyen lehet a hosszan elhúzódó menstruáció, méhen belüli fogamzásgátló eszközök, hüvelygyűrű alkalmazása, antibiotikum kezelés, gyakori irrigálás, illatosított intim higiéniás szerek használata, de a nagy hormonális változással járó várandósság, vagy a menopauza is ide sorolandó. 

    A nem megfelelő körülmények hatására a tejsavbaktériumok száma lecsökken, és a pH-szint megemelkedik (savasból lúgos irányba tolódik).  Megbomlik a hüvely baktérium-egyensúlya, és elszaporodnak a hüvelyben egyébként is jelen lévő, a szervezet immunológiai védekező mechanizmusát károsító baktériumok. Az így kialakult állapot orvosi neve bakteriális vaginózis, mely a leggyakrabban előforduló hüvelyfertőzés. A bakteriális vaginózis, egyfajta belső fertőzés, melynek során a hüvely fertőzések elleni védelme lecsökken, és ez megnöveli a külvilágból, ahogy említettük strandokból, fürdőkből „összeszedhető” fertőzések kockázatát is.

   Miért rontanánk el a megérdemelt pihenést, ha egy kis odafigyeléssel kellően felkészülhetünk a vízparti kikapcsolódásra? Pipáljunk ki mindent a listán: figyeljünk ne csak a külsőnkre, az egészségünkre is!

A Lactofeel orvostechnikai eszköz-  CE 0344, gyógyászati segédeszköz. Egészségpénztári kártyára is megvásárolható.

A kockázatokról olvassa el a használati útmutatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát.

További információ: www.lactofeel.hu


Tetszett a cikk?
 

2017. március 28.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!