Kevesebb cigaretta, alkohol és szigorú diéta – legtöbbször ezt fogadják meg az emberek az új év alkalmából. Csakhogy általában a szilveszteri buli után néhány nappal már el is párolog a sok szent elhatározás… Ennek a szakértők szerint a “beépített kudarc”-jelenség az oka, mely akár a sürgősen időszerű változásokat is blokkolhatja.
Birgit Mauler, a münsteri Christoph Dornier Pszichoterápiai Klinika vezető pszichológusa szerint sokan túl nagy fába vágják29 a fejszéjüket újévkor, amikor kemény fogadalmakat tesznek anélkül, hogy megterveznék a változás pontos menetét.
Így hát rövid idő elteltével kénytelenek szembesülni azzal, hogy túl sokat követeltek maguktól, és inkább feladják az egészet.
A szakértők szerint a következő tippek segítenek abban, hogy valóban be is tarthassuk az újévi fogadalmainkat:
Forrás: Galenus
A tavaszi időszak nemcsak a természet megújulásáról szól, hanem az egészségünk tudatos támogatásáról is. A visszér és az aranyér gyakori problémák, amelyek az ülőmunka, a mozgáshiány és a genetikai hajlam következményei lehetnek. Szerencsére a megfelelő életmódbeli változtatásokkal és hatékony OTC (vény nélkül kapható) kiegészítőkkel jelentősen csökkenthető a kialakulásuk és súlyosbodásuk kockázata.
A vérszegénység, különösen a vashiányos anémia, a nők körében igen gyakori állapot. A menstruáció, a terhesség és az étrendi hiányosságok mind hozzájárulhatnak a vas csökkenéséhez a szervezetben. Ha nem kezelik időben, fáradtságot, gyengeséget és koncentrációs problémákat okozhat.