Barion Pixel
  

Ki a szúnyog ideális áldozata?



 

Hiába bújunk a takaró alá, a kis vérszívó ott zümmög a pléd felett, s csak arra vár, hogy kidugjuk valamelyik testrészünket, s belemélyeszthesse „fogait”…

 

A múltkor már részleteztük, hogy a hím szúnyog rövid életű, nem szívja vérünket, s létezése célja a párzás. A nőstény ellenben vérre szomjazik (hogy a petéi kellő tápanyaghoz jussanak), és szikékkel, kampókkal, szívócsövekkel ellátott tűi segítségével csapolja meg a madarakat, s az emlősöket.  Vannak, akiket annyira nem érint ez a téma, mert furcsamód ritkán csípik meg őket a szúnyogok. Hogy miért van ez? Kit és miért szeretnek ezek a bosszantó rovarok? Nézzük csak!

 

2004-ben végeztek egy kutatást, melyből az derült ki, hogy a nullás vércsoportot jobban szeretik a szúnyogok. A leszállás 83,3 % volt a nullás vércsoportúaknál, s 46,5 % az A vércsoportúaknál. Az izzadságunkban van egy kémiai nyom, amely elárulja, hogy milyen vércsoportba tartozunk. Az emberek 15 %-ának hiányzik a verítékéből ez az "adat", ezért őket elkerülik a szúnyogok.

 

Az edzés és a verejték szintén vonzó a szúnyogok számára. Ha komolyabb fizikai mozgást végzünk, akkor a termelődő tejsav miatt felfigyelnek ránk a nőstények.

 

 

A cikk teljes hosszában elolvasható az alábbi linkre kattintva:

http://fmc.hu/2017/07/23/ki-a-szunyog-idealis-aldozata/

 

 

 

Nem szeretné, ha megcsípné egy szúnyog Önt vagy gyermekét? Netán már meg is csípte? 

Érdekődjön a PatikaPlus Gyógyszertárakban a megoldásról! 


Tetszett a cikk?
 

2018. május 28.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!