Barion Pixel
  

Lábszag ellen: fekete tea



A testünk különböző részein található verejtékmirigyek legsűrűbben a talpon lelhetők fel. Így nem meglepő a gyakori lábizzadás, leginkább akkor, ha zárt cipőt viselünk, de melegben sokszor a szandálok sem segítenek. Amikor az izzadság nem tud megfelelő mértékben eltávozni a lábbeliből, illetve a bőrünkről elpárologni, a talpon lévő baktériumok elszaporodnak, és kellemetlen szagot okoznak.

 


A fekete teás lábfürdő csökkenti az izzadást, a termelődő verejték mennyiségét a benne lévő csersav összehúzó képességének köszönhetően. Ez az anyag (szerves sav) úgy mérsékli a verejtékmirigyek működését, hogy összehúzza a bőr pórusait (elzárva a verejtéket kiválasztó csatornákat), illetve elpusztítja a baktériumokat. Ezáltal megakadályozza vagy korlátozza a rossz szagok terjedését. 

 

A recept

 

- Öntsünk egy nagy méretű tálba 1 liter meleg vizet. 
- Tegyünk bele 5 db feketetea-filtert. 
- Hagyjuk kb. 10 percig ázni, majd vegyük ki a tasakokat.
- 30 percig áztassuk a lábunkat a fekete teás lábfürdőben naponta egyszer.
- Ezután gondosan töröljük meg a lábunkat, hangsúlyt helyezve a lábujjak közti részekre.

 

 

  • Nagyfokú lábizzadás esetén naponta 2 alkalommal, alaposan beszappanozva mossuk meg jól a lábat. Ne felejtsük el jól bedörgölni a lábujjak közét. A napi megfelelő lábhigiéné jelentősen hozzájárul a rossz szagok kirekesztéséhez.
  • További segítség lehet: szórjunk 4 kávéskanálnyi szódabikarbónát a cipőnk belsejébe. Hagyjuk hatni egy éjszakán át, majd másnap rázzuk ki belőle, mielőtt felhúznánk a cipőt. A szódabikarbóna beszívja a nedvességet és közömbösíti a szagokat.
  • Ajánlott timsót tartalmazó hintőpor használata is, akár a lábra, akár a cipő belsejébe.

 

 

 

Forrás: Galenus


Tetszett a cikk?
 

2018. július 05.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!