Barion Pixel
  

Magnézium: nem mindegy, mit és hogyan szed!



 

A szervezetünk számára szükséges mennyiségű magnéziumot jól kialakított, kiegyensúlyozott táplálkozással természetes úton is lehet pótolni, leginkább a zöld színű növények tartalmazzák, mint például a spenót, de megtalálható különböző magvakban, például dióban, mogyoróban, mandulában, és a kakaóban is.

 

Mikor alakulhat ki magnéziumhiány?

Az elmúlt évtizedekben az élelmiszerkínálat és ellátás javulásával együtt megváltoztak táplálkozási szokásaink. Kutatások azt mutatják, hogy a napjainkban jellemző táplálkozási szokások eredményeképpen sok magnéziumban szegény élelmiszert fogyasztunk, ennek következményeképpen gyakran alakulhat ki magnéziumhiány.1

Egy felmérés szerint az amerikai lakosság közel fele nem juttat be elegendő magnéziumot a szervezetébe az étkezések során. Azonban egyes csoportokban ez az arány még rosszabb: a 14-18 éves nők közel 90%-a nem jut elegendő magnéziumhoz a napi rendes táplálkozásával.2

 

Szerves forma: jobb hasznosulás

Nem mindegy, milyen formában juttatjuk be a szervezetbe az ásványi anyagokat és nyomelemeket. Nem csupán az egyes készítményekben található hatóanyag mennyisége a fontos, hanem annak formája is. A szerves magnézium-citrátnak mind az oldhatósága, mind a szervezetbeni hasznosulása magasabb a szervetlen sóénál, a sok termékben megtalálható magnézium-oxidénál.34

 

Nem minden szerves, ami annak látszik!

Ha úgy döntöttünk, hogy a szerves formát részesítjük előnyben, alaposan nézzük meg a kiválasztott termék apró betűs információit is. Sok, szerves magnézium felirattal ellátott termékben csak részben található valóban szerves formában a hatóanyag, ezért érdemes az összetevők listáját alaposan átböngészni. Ha a magnézium-citrát mellett magnézium-oxid vagy magnézium-karbonát is szerepel az összetevők listáján, akkor csupán szerves magnéziummal dúsított terméket tartunk a kezünkben.

 

Nincs kompromisszum – kizárólag szerves hatóanyag tartalom

A BioCo „Szerves termékcsalád” esetében nem kell ettől tartani: a fejlesztés során, mint mindig, most is kompromisszummentes minőséget tartottuk szem előtt. Ezért ezekben a termékekben kizárólag 100%-ban a jól hasznosuló, szerves formában található meg a hatóanyag, legyen szó magnéziumról, krómról, cinkről vagy vasról.

 

1 Gröber U, Schmidt J, Kisters K. Magnesium in Prevention and Therapy. Nutrients. 2015;7(9):8199-8226. doi:10.3390/nu7095388.

2 Centers for Disease Control and Prevention (CDC) National Health and Nutrition Examination Survey.

3 Walker AF, Marakis G, Christie S, Byng M. Mg citrate found more bioavailable than other Mg preparations in a randomised, double-blind study. Magnes Res. 2003 Sep;16(3):183-91.

4 Lindberg JS, Zobitz MM, Poindexter JR, Pak CY. Magnesium bioavailability from magnesium citrate and magnesium oxide. J Am Coll Nutr. 1990 Feb;9(1):48-55.


Tetszett a cikk?
 

2018. március 14.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!