Barion Pixel
  

Mi az a primitív reflexmaradvány és hogyan hat a gyerekek fejlődésére?



 

Mit jelent az, hogy primitív reflexmaradvány? Mi történik akkor, ha e reflexek időn túl megmaradnak? Hogyan lehet felül írni a primitív reflexmaradványokat? Kiderül az alábbi cikkből!

 

A „primitív reflexmaradvány” kifejezés a perzisztáló (megtartott) vagy részlegesen megmaradt primitív reflexre utal. Vannak velünk született primitív reflexek - sőt, a legtöbb már az anyaméhben megjelenik - és vannak olyanok is, melyek néhány hónapos korban alakulnak ki. Ezek mind az életben maradást segítik. Ilyen például a Moro reflex, a markoló-szopó reflex, a Galant reflex...

 

 

„Ezek a primitív reflexek automatikus mozgások, melyeket az agytörzs irányítja. Optimális esetben ezek a primitív reflexek felülíródnak, vagyis az agy egy magasabb rendű központjának gátlása, ellenőrzése alá kerülnek. Ha ezek a primitív reflexek aktívak maradnak, nem gátlódnak le időben - és minden primitív reflexnek megvan a legátlási ideje, általánosan 6-12 hónapos korban -, az befolyásolhatja a gyermek fejlődését. Például úgy, hogy megakadályozza a testtartási reflexek kialakulását. Ha ugyanis egy reflexet sikerül legátolni, azzal megjelenik egy magasabb rendű készség. Ha több primitív reflex marad meg időn túl, az megkésett idegrendszeri fejlődésre utal” – tudtam meg Molnár-Schoffhauzer Alexandrától.

 

Mi történik akkor, ha a primitív reflexek időn túl megmaradnak?

 

Ez attól is függ, hogy milyen primitív reflexek maradnak vissza és milyen mértékben. Okozhatnak gondot az egyensúlyi rendszerben, probléma léphet fel a látásérzékelésben, következménye lehet a felfogási nehézség, a rossz kézügyesség, a bevizelés, a gyenge koncentráló képesség, a gyenge rövid távú memória, a rossz testtartás, a térérzékelési problémák, a gyenge egyensúlyérzék és koordináció. A szülő ilyenkor azt láthatja, hogy esetlen, ügyetlen gyermeke, tanulási nehézségekkel küzd.

 

 

A cikk folytatása elolvasható az alábbi linkre kattintva:

https://fmc.hu/2022/08/17/mi-az-a-primitiv-reflexmaradvany-es-hogyan-hat-a-gyerekek-fejlodesere

 

 

 

 


Tetszett a cikk?
 

2022. augusztus 18.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!