Barion Pixel
  

Ne csak fújd a pitypangot, edd is meg, mert gyógyhatással bír!



A pitypang latin neve „Taraxacum”. „Arache” = zavar, „akémai” = gyógyítani. Hogy miként gyógyít? Leveleinek nagyon magas a vitamin- és ásványi anyag tartalma. Van benne A, B, C és D vitamin, vas, kalcium, cink, magnézium, kálium. Ráadásul az egész növény fogyasztható a gyökerétől a virágjáig.

E növénnyel főként a kertekben találkozhatunk, a füves területeken, a szántókon. Igazából ki se lehet irtani, mert karógyökere függőleges és nagyon hosszú. A földre fekvő levelei hasadtak, nyeletlenek, agyarasak, legtöbbször lándzsa alakúak, a szélek csipkézettek, öblösen bevágottak. A szára belül üreges, és ha eltörjük, akkor fehér nedv árad belőle, melynek kesernyés az íze. Virága aranysárga és tőrózsából tör elő.

A gyermekláncfű a világ minden táján megtalálható. Több helyen salátanövényként termesztik. Ha kiszemelte magának a gyümölcsösünket, akkor örüljünk e ténynek – már csak azért is, mert etilént bocsát ki, ami gyorsítja az érést és segít a gyümölcskötődésben is.

 

 

A cikk folytatása elolvasható az alábbi linkre kattintva:

https://fmc.hu/2022/06/14/ne-csak-fujd-a-pitypangot-edd-is-meg-mert-gyogyhatassal-bir

 


Tetszett a cikk?
 

2022. június 14.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!