Barion Pixel
  

Ne érje be kevesebbel!



 

Hazánkban és világszerte is óriási népszerűségnek örvendenek a különböző Omega-3 zsírsavakat tartalmazó készítmények, mégis könnyen lehet, hogy a csillogó csomagolás mögött nem azt kapjuk, amire számítunk. Erre figyeljen, hogy ne érje csalódás!

 

Omega-3 – de melyik?

Az Omega-3 zsírsavak nagy része esszenciális zsírsav, amit csak táplálkozással lehet bevinni a szervezetünkbe, hiszen nem vagyunk képesek az előállítására.

Az Omega-3 zsírsavak három legfontosabb formája az EPA, a DHA és az ALA. Ezek közül a EPA és DHA az a két esszenciális zsírsav, amelyek megfelelő mennyiségben bizonyítottan hozzájárulnak a vér normál trigliceridszintjének fenntartásához, a szív megfelelő működéséhez, sőt, a normál vérnyomás fenntartásához is.

 

A halolaj nem hatóanyag!

Ha tehát a szív- és érrendszerre kifejtett kedvező hatása miatt szeretnénk Omega-3 zsírsavakat fogyasztani, mindenekelőtt ügyeljünk arra, hogy EPA és DHA zsírsavakat vigyünk be a szervezetünkbe. Az EPA és DHA zsírsavak legfontosabb forrása a halakból kinyert halolaj. Fontos ugyanakkor kihangsúlyozni, hogy a kedvező hatást nem a halolajjal, hanem a halolajban található EPA és DHA tartalommal lehet elérni!

Néhány termék leírása a hal fajtáját, a kifogás helyét, vagy a halolaj-tartalmat emeli az üzenet középpontjába. Valójában a kedvező hatás nem attól függ, hogy az alapanyagot adó halat hol fogták ki és milyen fajtájú, de még attól sem, hogy mekkora a termék halolaj tartalma! Ami igazán lényeges, hogy a készítmény tartalmazza-e a kívánt célnak megfelelő EPA és DHA mennyiséget.

 

Mennyi az elég?

Annak érdekében, hogy az EPA és DHA zsírsavak valóban kifejtsék bizonyított kedvező hatásaikat, minden nap megfelelő mennyiségben kell fogyasztanunk őket.

A szív megfelelő működését már napi 250 mg EPA és DHA bevitele is hatékonyan támogatja. Sajnos sok olyan Omega-3 tartalmú készítmény van a piacon, amely még ezt a mennyiséget is csak több kapszula bevételével biztosítja.

További pozitív hatás eléréséhez azonban jelentősen nagyobb dózisban kell szednünk az EPA és DHA zsírsavakat: a vér normál triglicerid szintjének fenntartásához már napi 2 gramm (2000 mg) EPA és DHA bevitel szükséges, a normál vérnyomás fenntartásához pedig napi 3 grammra (3000 mg) van szüksége a szervezetünknek!

Számoljon utána, hogy az Ön által jelenleg alkalmazott Omega-3 készítménnyel hogyan érhető el ez a mennyiség. Könnyen elképzelhető, hogy valójában napi 20 szemnél is többet kellene szednie a megfelelő hatóanyagtartalom beviteléhez!

 

BioCo Omega Cardio – kiemelkedően magas hatóanyag-tartalom egyetlen kapszulában.

 

A BioCo Omega Cardio egyetlen kapszulája kiemelkedően magas, 1100 mg (!) EPA és DHA zsírsavat tartalmaz, a kedvező hatás tehát már a céltól függően napi 1, 2 vagy 3 kapszula bevételével is biztosítható.

Alkalmazása javasolt szív- és érrendszeri betegségben szenvedők részére, ráadásul egészségpénztári számlára is elszámolható.


Tetszett a cikk?
 

2018. március 14.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!