Barion Pixel
  

Vizes füles bajok - a külső hallójáratban fellépő irritációk megelőzése és kezelése



    Ugyanezen a módon „károsíthatnak” a testápoló-kozmetikai szerek is, sőt ezek alkalmazásánál még esetleg allergiás reakció is felléphet.  Még egy egyszerű hajmosás is okozhat fülfájást, azáltal, hogy a samponos víz fellazítja a fülzsírt és a megnövekedett térfogat nyomást gyakorol a dobhártyára, ami fájdalomérzetet vált ki.
Ezek szerint tehát többféle kiváltó oka lehet a víz okozta külső hallójárat gyulladásának, melynek nagyon jellemző tünetei a fájdalom, viszketés, kipirosodás a külső hallójáratban.

Néhány szó a megelőzésről

    Úszásnál, fürdőzésnél, tusolásnál szinte biztos, hogy víz kerül a fülbe. Ügyeljünk arra, hogy mihamarabb távolítsuk el a fülbe jutó vizet, „szárítsuk ki” a fülünket.Azoknál a felnőtteknél, gyerekeknél, akiknél fürdőzés után gyakran alakul ki külső hallójárat gyulladás, érdemes megfontolni megelőzésképpen az enyhe, természetes módon ható glicerin tartalmú fülcsepp használatát, mely segít a fülben esetlegesen visszamaradó víz eltávolításában az erős vízmegkötő képessége révén, s bevonja védőréteggel a hámfelületet, így nehezen tudnak „behatolási kapu”-t találni a kórokozók.

Ha mégis „megtörténik a baj”, vagyis ha már észleljük a külső hallójárat gyulladásának jeleit

    Alkalmazhatunk glicerines fülcseppet, ami a víz megkötése révén csökkenti a duzzanatot a szövetekben, valamint az esetlegesen a fülben felhalmozódott fülzsírból is elvonja azt, ezáltal csökken a fájdalom, a fül kipirosodása, s ráadásul még védőréteget is kap a hámszövet. Fokozhatja a bőrvédő hatást, ha a készítmény további bőrápoló összetevőt is tartalmaz. 

Természetesen amennyiben néhány napon belül nem enyhülnek, ill. még fokozódnak a tünetek, fül-orr-gégész szakorvos felkeresése ajánlott.


Tetszett a cikk?
 

2017. április 20.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!