Barion Pixel
  

A kánikula hatása a visszerekre



 

 

A napozás árthat is

 

A visszér-betegség oka a visszerekben megnövekedett nyomás, ami fokozatosan rontja a vénabillentyűk hatásfokát, ami végül pangáshoz és érrtágulathoz vezet. Ez a hajlam sajnos könnyen örökölhető, ám emellett életmódunk is hatással van ereink állapotára. A túl sok állómunka, a terhesség és az elhízás mind, mind ilyen tényező, de ebbe a sorba tartozik a meleg is. A kánikulában az erek kitágulnak, aminek eredményeképpen a billentyűk nem zárnak teljesen, a véráram megfordul bennük és vénás pangást okoz. Emiatt rosszabbodnak a panaszok.

 

Természetesen nem kell mindig elvonulnunk a napról, ám ajánlott, hogy a legemelgebb időben – dél körül és kora délután) inkább csak árnyékban napozik az, akinek már vannak meglévő visszerei.

 

Visszér-panaszok esetén forduljon kollégáinkhoz a PatikaPlus Gyógyszertárakban, hogy információkat kapjon azokról a készítményekről, melyek érvédő hatásúak, gátolják a visszerek kitágulását, növelik a hajszálerek ellenállását, javítják az idült vénabetegség tüneteit, illetve csökkentik a fájdalmat és a vérzést. 

 


Tetszett a cikk?
 

2019. június 23.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!