Barion Pixel
  

A meleg kikészíti az ereinket



 

Pótolja a magnéziumot és nyomja össze a visszértágulatokat!

 

Sokan várták a meleget, de a jó idő beköszöntével egyes egészségügyi panaszok felerősödnek. A nagy melegben például fokozódik a bőr vérellátása, a vénák pedig kitágulnak. Jelentős a szerepe a vénáknak, (más nevükön a visszereknek) az életünkben, hiszen ezeken keresztül áramlik vissza a vér a végtagokból a szív felé. Ezt a folyamatot a vénák falában lévő billentyűzet és az izomműködés pumpafunkciója biztosítja. Előfordul azonban, hogy a billentyűzet nem zár jól, a véráramlás lelassul, a vénák fala pedig kitágul, amelyet a köznyelv helytelenül visszerességnek nevez.

Visszere ugyanis mindenkinek van, visszértágulata azonban „csak” a lakosság 30-35 százalékának. A nagy meleg erre a folyamatra rásegít, a vénák kitágulása miatt pedig elnehezedő, fájdalmas láb alakul ki, amely akár zsibbadhat, viszkethet is. Sokan csak legyintenek, a hőmérséklet csökkenésével majd a panaszok is elmúlnak, a kitáguló vénák miatt létrejött visszértágulatok azonban idővel tartós vénás elégtelenséget, lábszárfekélyt, trombózist, súlyos esetben tüdőembóliát is okozhatnak. 35 év felett mindenkinek tanácsos lenne részt venni egy érsebészeti szűrővizsgálaton, amely ultrahanggal történik, fájdalom- és kockázatmentes.

 

A szakember szerint a magas hőmérséklet tovább rontja a visszértágulatok állapotát, ezért jobb megelőzni a panaszok felerősödését.


Kezelési lehetőségek

 

„A visszértágulatok állapotától függően megoldást jelenthet a műtét, de akár a gyógyszeres, illetve kompressziós kezelés is, amely az egyik leghatékonyabb kezelési módszer a visszérgyógyászatban. A vénák megtámasztása és összenyomása jóvoltából csökkenthető a pangó vérmennyiség, elősegíthető a nyirokkeringés fokozása, a duzzanat csökkentése, valamint a szöveti vérellátás fokozása. A kompressziós terápiával szűkíthetőek a vénák falai, ezáltal javítható a vénabillentyűk működése, záródása, ennek köszönhetően pedig javul a vér áramlási sebessége is” – fogalmazott Dr. Szabó Attila PhD. érsebész, visszérspecialista.

A kompressziós terápia során kompressziós zoknit, vagy harisnyát alkalmaznak, amelyek vékony légáteresztő anyagból készülnek, így viselésük kényelmes, belső ezüst felületüknek köszönhetően pedig meggátolják a kórokozók elszaporodását.

 

Ezeket kell tenni a vénák egészsége érdekében

 

  • Sportoljon, mozogjon rendszeresen!
  • Fogyasszon magnéziumot tartalmazó ételeket (pl. spenót, kelkáposzta, olajos magvak, teljes kiőrlésű gabonafélék, hüvelyesek, banán, lazac, tonhal, avocado)!
  • Ne viseljen olyan ruhaneműket, amelyek szorítják a lábfejét, lábszárát!
  • Ne lógassa hosszasan a lábát, ha egyhelyben ül sokáig, bizonyos időközönként mozgassa át végtagjait!

 

Forrás: PatikaMagazin


Tetszett a cikk?
 

2019. június 17.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!