Barion Pixel
  

A prosztatarákos férfiak is tehetnek az állapotuk javulásáért



 

A járványhelyzet miatt a személyes segítségnyújtás és találkozások korlátozottá váltak, ezért felértékelődnek azok az internetes lehetőségek, amelyekkel egyre inkább elérhetővé válik az idősebb korosztály is. Ezt felismerve indította el a prosztatarákos férfiakat segítő 10 Ezer Lépés Program is Facebook oldalát, ahol információk, gyógytorna videók, sorstársakról szóló példaadó riportok közzétételével támogatják az érintett családokat.

 

Nemzetközi tanulmányok szerint lényegesen kisebb a prosztatarák következtében bekövetkező halálozás azon férfiak körében, akik a diagnózis után is rendszeresen – legalább hetente három alkalommal és legalább 30 percen keresztül – a pulzusszámot tartósan emelő sportot, fizikai aktivitást végeznek.

 

Emellett a szövődmények, mint a műtét vagy sugárkezelés utáni vizelettartási problémák, valamint a mellékhatások, mint a fáradékonyság csökkentésében a speciális gyógytornának, fizioterápiának is fontos szerepe lehet. Az aktív életmódnak a betegek, valamint az őket kezelő egészségügyi szakemberek körében való tudatosítását tűzte ki célul a 10 Ezer Lépés Program, amely kiadványokkal, videókkal, országszerte a betegeknek szervezett programokkal, szakembereknek szóló továbbképzésekkel kívánja elérni, hogy az urológiai vagy onkológiai kezelések mellett a betegek az életmódjukkal is támogassák saját felépülésüket.

A koronavírus járványhelyzet miatt idén sok rendezvény elmarad, ezért a program a www.facebook.com/10ezerlepes címen közösségimédia-csatornát indított.

 

– 78 éves vagyok, minden nap használom az internetet, a közösségi oldalakat éppúgy, mint az élő videómegosztó szolgáltatásokat. Azt tapasztalom, hogy a világháló ma már nemcsak a fiataloké, egyre több sorstársamat és kortársamat érjük el ezeken a virtuális csatornákon keresztül is – támasztja alá a kezdeményezés létjogosultságát a prosztatarákból évekkel ezelőtt felépült Kalotay Gábor, a Gyógyulj Velünk Egyesület elnöke.

 

A Janssen által támogatott 10 Ezer Lépés Program széles körű összefogással fut, részese a Magyar Rákellenes Liga, valamint urológusok, onkológusok, gyógytornászok is. A Facebook-csatornán folyamatosan tesznek közzé a prosztatarákos betegeknek szóló információkat, gyógytorna videókat, prosztatarákos férfiak történeteit bemutató riportokat. A tervek között szerepel, hogy a jövőben a betegek visszajelzései alapján szakmai előadásokat is közvetítenek.

 

 

(Forrás: PatikaMagazin)


Tetszett a cikk?
 

2020. november 16.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!