Barion Pixel
  

A természetes immunvédelem



 

Citrom
Minden téren hasznos
Ez a gyümölcs is gazdag flavonoidokban, ezek az antioxidánsok védik a sejteket
a szabad gyököktől. Az utóbbiak gyengítik a szervezetet, és érzékenyebbé
teszik a fertőzésekre. A citrom szintén kiváló C-vitamin-forrás, és bővelkedik ún. limonoidokban. Ezek az antioxidánsok élénkítik az immunrendszert, javítják a májműködést (a máj a szervezet fő méregtelenítője).

 

Hogyan profitáljunk belőle a legjobban?
• Nyomjuk ki a levét egy pohár vízbe, és locsoljuk meg vele a salátákat, egyéb ételeket (pl. halételt). Megőrizzük a C-vitamint benne, ha nem melegítjük italhoz hozzáadva sem.

 

Ajánlott mennyiség
Egy kevés mindennap! legyen citrommal ízesítve a reggeli ital, a müzli, máskor a déli saláta vagy az esti zöldségtál…

 

Kurkuma (indiai sáfrány)
Gyulladáscsökkentő fűszer
A kurkuma hatóanyaga, a kurkumin szintén sejtvédő hatású:
fokozza a sejt oxidatív stressz elleni véde kezését, és tompítja a szervezet válaszát agresszió esetén (gyulladáscsökkentő hatás). Gátolja a rákos sejtek szaporodását védi a bélrendszert, csökkenti az emésztési zavarok kockázatát, enyhíti a gyomor-bél hurutot.

 

Hogyan profitáljunk belőle a legjobban?
• A kurkumin rosszul szívódik fel a béltraktusból, ezért a felszívódás elősegítése érdekében tanácsos zsíros étellel és fekete borssal társítani. (Utóbbi hatóanyaga, a piperin növeli a felszívódás hatékonyságát.)



Ajánlott mennyiség
Őrölt formában egycsipetnyi naponta. szórjuk salátaöntetbe, szószokba, húsételekbe…

 

 

Forrás: Galenus


Tetszett a cikk?
 

2019. március 25.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!