Barion Pixel
  

Az antibiotikumok helyes alkalmazásáról



 

 

  • Az első és legfontosabb, hogy az antibiotikumok csak bakteriális megbetegedésekre ható gyógyszerek. Így a téli időszakban a vírusok által okozott megfázásra, illetve influenza gyógyítására nem alkalmasak, csak ezek esetleges bakteriális felülfertőződésére.
  • Antibiotikumok csak orvosi javaslatra alkalmazzon!
  • Az antibiotikum alkalmazását az orvos utasítása szerinti időben kezdje meg, a meghatározott mennyiségben és ideig szedje végig, akkor is, ha már jobban érzi magát (mivel a korán abbahagyott antibiotikumterápia következtében megmaradt baktériumok felszaporodhatnak, illetve ellenállóvá válhatnak az antibiotikumokra, és visszaeshet a betegségbe).
  • Ne alkalmazzon megmaradt antibiotikumot orvossal való egyeztetés nélkül!
  • Európa-szerte nagy nehézségeket okoz, hogy a nem megfelelő, túlzott antibiotikumfogyasztás következtében az antibiotikumokkal szemben ellenálló (rezisztens, multirezisztens) baktériumok száma egyre növekszik, ezáltal csökken a hatékony antibiotikumok száma. Ugyanarra a betegségre egyre erősebb és erősebb szert kell alkalmazni.

 

Mindannyian tehetünk azért, hogy a jövőben is rendelkezésre álljanak hatékony antibiotikumok; a csak szükséges esetben, megfelelő mennyiségben és ideig alkalmazott antibiotikumok szedésével.

 

A máj védelme is fontos!

Az antibiotikumok, mint általában a gyógyszerek lebontását a máj végzi, ezért nagyon fontos annak tökéletes működése. Vannak ún. májvédő növények, melyek hatóanyagai segítik a máj regenerálóképességét.

 

(Írta: Dr. Papp Anett szakgyógyszerész / PatikaMagazin)


Tetszett a cikk?
 

2019. január 21.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!