Barion Pixel
  

C-vitamin mindenkor



 

 

„Az aszkorbinsav (C-vitamin) az élet alapjainál fejti ki hatását” – Mondta Szent-Györgyi Albert, e nélkülözhetetlen anyag felfedezője. Ezért a C-vitaminra folyamatosan, mindenkor szüksége van a szervezetnek. Természetesen vannak kiemelt időszakok és élethelyzetek, amikor magasabb mennyiségre van szükség.

 

A C-vitamin hatásai többek között

  • Hozzájárul a kollagénképződéshez, ezáltal a bőr normál állapotához.
  • Az immunrendszer működéséhez elengedhetetlen.
  • Részt vesz a szervezet anyagcsere-folyamataiban.
  • Hozzájárul a sejtek oxidatív stresszel szembeni védelméhez.
  • Segíti több enzim működését, a … felszívódását stb.

 

Az élelmiszerek mint C-vitamin-források

 

Szent-Györgyi a paprikából vonta ki a C-vitamint, de jelentős természetes vitaminforrás és -alapanyag még számos zöldség, a savanyú káposzta, a gyümölcsök közül a citromfélék, a kivi, a csipkebogyó. Ez utóbbiban a C-vitamin mellett vízben oldódó flavonoidok is vannak, amelyek kiegészítik az aszkorbinsav hatását, kedvezően hatnak a hajszálerekre, bizonyos mértékig gátolják a C-vitamin gyors lebontását.

 

Az emberi szervezet napi C-vitamin-szükséglete fokozódik megerőltető tevékenység, terhesség, szoptatás során, lázas állapotban, az immunrendszer erősítését kívánó hideg időszakban.

 

(Forrás: Galenus)


Tetszett a cikk?
 

2018. augusztus 27.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!