Barion Pixel
  

Erősítsd immunrendszered nyers kakaóval!



 

Miért válasszuk a nyers kakaóbabot a finomított helyett?

 

Mert a nyers változat négyszer magasabb antioxidáns tartalommal bír, mint a pörkölt. - És ötvenszer többet, mint a kékáfonya! – A vadon termő áfonyában 61 féle antioxidánst találhatunk, a kakaóbabban 621 félét!

 

A nyers, egész, szárított kakaóbab ORAC értéke 95.500/100g – ami jóval több, mint a goji bogyónak! (ORAC – az élelmiszerek és táplálék-kiegészítők antioxidáns kapacitásának mérésére szolgál) A tört babnál ez az érték 62.100 /100g, a pörkölt kakaóporé pedig 26.000 /100g. A goji bogyó ORAC értéke: 25.300 /100g.

 

A nyers kakaóbab súlyának kb. 15 százalékát teszik ki a flavonoidok! Ebből adódik kiemelkedő immunerősítő hatása. A flavonoidok mellett olyan ásványi anyagokat is megtalálhatunk benne, mint a kálium, a réz, a vas, a cink, a magnézium, a foszfor, a kálcium, az A, B1, B2, B6, B12, D és E vitamin.

 

A magas magnézium-tartalom (500 mg/100 g) miatt bevethetjük fáradtság ellen is. A nyers kakaóbabban lévő teobromin energizáló hatású. A feniletilalamin pedig javítja az ember hangulatát azzal, hogy szerotoninná alakul át a testben. Ugyanígy a benne lévő dopamin is elősegíti a mentális egészségünket. Így antidepresszánsként is tekinthetünk rá.

 

 

 

A cikk folytatása elolvasható az alábbi linkre kattintva:

 https://fmc.hu/2020/12/15/erositsd-immunrendszered-nyers-kakaoval/


Tetszett a cikk?
 

2020. december 15.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!