Barion Pixel
  

Ezért veszélyes, ha kiürül a magnéziumtartalékunk



 

Különösen érdemes figyelni azokra a vitaminokra, ásványi anyagokra és nyomelemekre, amelyek a szervezet valamennyi szövetében raktározódnak, illetve számos élettani folyamat megfelelő működésében játszanak fontos szerepet. A magnéziumról viszonylag sok só esik a hétköznapokban, de mégsem kerül elég hangsúllyal előtérbe a rendkívül összetett élettani hatása.

 

Azért fontos a magnézium, mert

 

  • elősegíti a hatékony enzimtermelést,
  • szükséges az izmok működéséhez, elernyedéséhez,
  • elengedhetetlen az egészséges ideg- és szívműködéshez,
  • szerepet játszik a fehérjék, a zsírok és a szénhidrátok anyagcseréjében,
  • hozzájárul a csontok, a fogak és a fogíny épségéhez,
  • segíti a táplálék energiatartalmának felszabadítását és a sejtfal védelmét.


A szervezet napi magnéziumszükségletét biztosítanunk kell, hiszen a megfelelő mennyiségű magnézium bevitele elengedhetetlen a szervezetünk egészséges működéséhez.

A fokozott szellemi és fizikai igénybevétel, a külső ingerek, a stresszes életmód mind-mind megterhelést jelent a szervezet számára, ami magnéziummal ellensúlyozható. A várandósság és a szoptatás is fokozott magnéziumigényt feltételez.

 

Ezt tapasztaljuk, ha fogytán a magnézium a szervezetünkben

 

  • izomgörcsök,
  • gyors, rendszertelen szívverés,
  • kimerültség, álmatlanság, gyöngeség.

Hiánya kiválthat depressziót, fejfájást, szédülést, koncentrációzavart, viselkedészavart, étvágytalanságot vagy magas vérnyomást.

Gyakran előfordul, hogy a vitaminok, ásványi anyagok egymás hatását, felszívódását elősegítik, fokozzák. Így van ez a magnézium és a C-vitamin esetében is, ezért jó kombináció a kettő együttes alkalmazása.

 

(Forrás: Galenus)


Tetszett a cikk?
 

2018. március 01.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!