Barion Pixel
  

Hogyan védekezz a legyek ellen – vegyszermentesen?



 

 

Hiába van szúnyogháló az ablakon és az erkélyajtón, hiába igyekszünk szinte két másodperc alatt besurranni a bejárati ajtón, mégis bekerülhet valahogy egy-egy poloska, szúnyog, molylepke vagy légy a lakásba.

 

Állatbarát lévén, tisztelve az élet minden formáját először mindenki ösztönösen kinyitja ilyenkor az ajtót, s igyekszik kihessegetni a hívatlan vendéget. 

 

S kiváltképp ajánlott így tennünk, mert – ha nem is az élet védelme érdekében -, de a tapétára vagy a falfestésre azért jó vigyázni… Ha például úgy véljük, hogy a falon pihenő légy vagy szúnyog optimális pozícióban van a „lecsapásra”, akkor az eredmény lehet, hogy a kiiktatott állat lesz, viszont gondoskodhatunk az érintett falfelület lemosásáról (ha egyáltalán lejön a „maradvány” maradéktalanul) – ami nem épp kellemes időtöltés.

 

Mit tegyünk tehát? A legegyszerűbb, ha

 

Kereszthuzatot

 

csinálunk. Ez a finom légáramlat – szerencsés esetben – a szabad ég alá tereli a rovarokat. Ha esetleg nincsen időnk megvárni, míg a szellő szárnyán tovatűnnek a legyek, akkor bizony

 

Csapdát

 

kell állítanunk: Keverjünk össze 2 dl vizet 1 evőkanál cukorral, és öntsük egy vékony szájú üvegbe. Ez az édes illat oda fogja csalni a legyeket (a darazsakat is persze, hiszen gyakran méhek, darazsak is betévednek a lakásba), és rabul ejti őket.

 

Csalétek lehet még a sör és méz keveréke is, de van, aki ecetet és mézet használ.

 

Valaki azt mesélte, hogy tejet, cukrot és egy pici borsot szokott összeforrázni és egy kis tálkába tenni – neki az vált be „csaliként”. – A variációk száma tehát végtelen.

 

Amikor gyerek voltam, a nővérem a hajlakkal fújta le a bogarakat, ami egy pillanat alatt hatástalanította őket – mivel olyan bevonatot képzett a szárnyukon, ami megakadályozta a mozgásukat. Ez a blogbejegyzés viszont most a „vegyszermentesség” égisze alatt született, ezért elvonatkoztatunk minden művi dologtól, s vegyük tovább a bio-teendők sorát. Készíthetünk például

 

Légypapírt házilag

 

Vágjunk 10 cm széles, hosszú csíkokat erős csomagolópapírból, lyukasszuk ki, fűzzünk bele egy zsinórt, s kössünk a végére csomót. Főzzünk össze 4 dl vizet, ugyanennyi cukrot és mézet, hűtsük ki a masszát és mártsuk bele a papírokat. Akasszuk a papírokat alufólia fölé, s hagyjuk, míg megszáradnak. Ezután már csak el kell helyeznünk a kívánt helyre – de vigyázva, hogy kellő magasságban legyenek, mert nagyon ragadnak, és a hajunk nem örülne a véletlen találkozásnak!

 

 

A cikk teljes hosszában elolvashat az alábbi linkre kattintva:

http://www.fmc.hu/2018/08/18/hogyan-vedekezz-a-legyek-ellen-vegyszermentesen/


Tetszett a cikk?
 

2018. augusztus 24.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!