Barion Pixel
  

Levendula: Kend magadra, fürödj benne, s idd meg!



 

múltkor készítettünk a frissen szedett levendulából szörpöt, limonádét, fagylaltot, tejszínt, süteményt, olajat, ecetet… - Viszont még nem fürödtünk benne, s magunkra sem kentük!

 

E hiányosságot pótolva fejezem most be a levendulás sorozatot a testápolásra fókuszálva, bőrünk, lelkünk kényeztetésére hangolódva.

 

A levendula gyógyhatása régóta közismert. Fokozza a testi és lelki frissességet, javítja az életfolyamatokat. Aromaterápiában használva oldja a feszültséget, nyugtatja az idegeket. Enyhíti a fejfájást, segíti az elalvást, megszünteti az alvászavarokat. (Ezért közkedveltek a levendulával „tömött” párnák.) Elalvás előtt pedig nincs is jobb egy

 

Levendulás fürdőnél,

 

ami készülhet virágból, amikor 10 dkg virágot leforrázunk 2 liter vízzel, s ezt a főzetet leszűrve adjuk a fürdővízhez. Vagy olajat is használhatunk. Ebben az esetben 1 teáskanál levendulaolajat össze kell kevernünk 2 tojássárgájával, egy pohár tejjel (vagy tejszínnel), 2 evőkanál mézzel, sóval, s ez kerül a fürdővízhez. A természetes emulgeálószerek ahhoz kellenek, hogy az olaj egyenletes eloszlása biztosítva legyen a vízben, s ne a víz felszínén ússzon. Az illóolaj nagyjából fél óra alatt jut a szervezetünkbe a bőrön keresztül.

Meghűléskor is ajánlott levendulával inhalálni, mert tisztítja a légutakat és csökkenti a fertőzéseket. Oldja a szélgörcsöket, fertőtleníti a beleket. A belőle készült tea rendkívül jó szélhajtó és nyugtató.

 

A levendulás gyógytea

 

elkészítésekor figyelni kell arra, hogy az edényt fedjük le, hogy az illóolaj ne illanjon el (nevéhez illőn). Ha migrénünk van, akkor 1 liter vízzel forrázunk le 20 g szárított levendulát, hagyjuk állni pár percig, majd fogyaszthatjuk is! Légúti problémák esetén tegyünk hozzá még 20 g fodormentalevelet, s naponta 3 csészével kortyolgassunk belőle.

E szép növény antibakteriális, fertőtlenítő hatású. Ha gyulladásos, pattanásos a bőrünk, akkor sem kell aggódni, mert arra is nyugtatóan hat. Ugyanígy jótékony hatású pikkelysömör, ekcéma és napégette bőr esetén is!

 

 

További receptek elolvashatók az alábbi linkre kattintva:

http://fmc.hu/2018/06/23/levendula-kend-magadra-furodj-benne-s-idd-meg/


Tetszett a cikk?
 

2018. július 15.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!