Barion Pixel
  

Őrizzük meg a nyár nyugalmát!



 

Engedjünk meg magunknak napi 30 perc meditálást!

 

Ébredés után, a jó napkezdéshez, az ebédidő körüli pihenő idején, a feltöltődéshez vagy lefekvés előtt a könnyebb elalváshoz és a pihentető álomhoz ajánlott.

 

• Egyenes háttal, de nem mereven tartva, leszegett fejjel, lazán tartott szemhéj mellett nyitott szemmel üljünk le egy székre. Enyhén behajlított lábbal a talpunkat nyugtassuk a talajon, a vállunkat tartsuk lazán. 
• Végezzünk belégzést orron át, majd lassan kilégzést a szájon keresztül.
• Képzeljük el, hogy gondolataink kis, múlékony felhők belsejében rejtőznek. 
• Közömbösen hagyjuk elhaladni őket magunk előtt. Ugyanis gyakran el akarjuk hessegetni egyes gondolatainkat, de nem sikerül, vagy törekszünk megjegyzésükre – és ekkor sokasodnak, megzavarva lelki békénket. A lényeg, hogy az említett „felhőmódszerrel” hagyjuk őket eltávozni, és mindig térjünk vissza a megfelelő légzéshez, hogy koncentrálni tudjunk folyamatosan a jelen pillanatra.

 

Jóga mudra gyakorlat hátul összekulcsolt kézzel

 

Munkából hazaérve, késő délután vagy este igyekezzünk elszakadni a napi stressztől ezzel a gyakorlattal is. Tartsunk szünetet, hogy feloldjuk a fizikai feszültséget, ellazítsuk az elmét és elűzzük az idegi fáradtságot.

 

• Térdeljünk le, a combok terpeszben legyenek a jógaszőnyeg szélességében, a nagy lábujjak összezárva. Helyezkedjünk el sarokülésben, egyenes háttal.
• Belégzéskor emeljük fej fölé a karunkat, majd ejtsük vissza a hátunk mögé, és ragadjuk meg a bal csuklónkat a jobb kezünkkel.
• Kilégzéskor csípőből hajoljunk előre egészen addig, míg a homlokunkkal érintjük a talajt. A fenék a sarkon marad.
• Koncentráljunk az egész testünkre, és teljesen lazuljunk el, miközben szabályosan lélegzünk.
• Addig maradjunk ebben a pozícióban, míg kényelmesnek érezzük.
• Belégzéskor lassan vigyük vissza a felsőtestet függőleges helyzetbe.
• Végezzünk kilégzést, kinyújtva a kart a fej fölé, hogy a kiinduló pozíciót ismét felvehessük.

 

Miniszieszta ebéd után

 

Egy rövid (5-10 perces) szieszta jó szolgálatot tehet a napközben esetlegesen ránk törő álmosság ellen, csökkentve a stresszt, és könnyítve az emésztést. Egyúttal javítja a teljesítőképességet és a kreativitást is.

 

• A cipőnket levéve helyezkedjünk el kényelmesen olyan pozícióban, amely lehetővé teszi a hát, a nyak és a végtagok ellazulását.
• Csukjuk be a szemünket lassan lélegezve.
• Lazítsuk el a testünket a fejtetőtől a lábujjunk hegyéig, és hagyjuk a fejünkben kavarogni gondolatainkat.

• Hajtsuk le az állunkat, nyissuk ki a szánkat, lazítsuk az állkapcsot. Pihentessük a szemhéjat és a szemizmokat.
• A hátunkat szorítsuk a széktámlához, csigolyáról csigolyára haladva. A hátizmok feszültsége ezáltal megszűnik.
• Lazítsuk el a far- és a combizmokat egészen a lábujjunk hegyéig hatóan. 
• Idézzük fel a nyári vakáció egy-egy kellemes pillanatát, pl. egy megnyugtató tájat, madárdalt, ránk vetődő napsugarat, kávézást kedvenc teraszunkon a barátainkkal… Néhány perc múlva az a kellemes érzés tölthet el minket, minta újra vakációznánk!
• Mindezek után nyissuk ki a szemünket, és lélegezzünk mélyen.

 

 

(Forrás: Galenus)


Tetszett a cikk?
 

2021. július 01.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!