Barion Pixel
  

Réti palástfűvel a női bajok ellen



 

A réti palástfű virágai május és szeptember között nyílnak, füzérekbe rendeződnek, színük zöldessárga. A tenyérformájú levelek széle finoman fogazott, a fonák szőrös. Hermafrodita – önmegtermékenyítő. A magok augusztus és október között érnek be.

 

A réti palástfüvet már a középkorban is használták gyógyításra: segítségével sebeket kezeltek, vérzést csillapítottak.

Gyógyászati célokra a növény föld feletti részét (virágos hajtását) használhatjuk. Ebben találhatóak az értékes hatóanyagok: keserűanyagok, flavonoidok (2%), glikozidok, cserzőanyagok (6-8 %).

A keserűanyagok javítják az étvágyat, fokozzák az emésztőnedvek elválasztását – ezért fordulhatunk a palástfűhöz vastagbél-gyulladáskor. A flavonoidok hozzájárulnak a megfelelő vérkeringéshez, így a vénás keringési elégtelenség jól kezelhető vele. A cserzőanyagok képesek megkötni a toxinokat, így a réti palástfű hasznos lehet fertőzéses eredetű hasmenéskor.

 

Hasmenés, gyomorhurut, bélhurut esetén készítsünk teát! Vegyünk egy teáskanálnyi gyógynövényt, forrázzuk le két dl vízzel, hagyjuk állni tíz percig, s már fogyaszthatjuk is!

Naponta három csészénél többet ne igyunk belőle. Akinek gyulladásos bélbetegsége van, csak kis adagban fogyaszthatja, és orvosi ellenőrzés mellett, mert egyes gyógyszerek hatását megváltoztathatja.

A teával orvosolhatjuk a női hormonális zavarokat is. A rendszertelen menstruáció, a kis- és közepes méhfibróma, a méhnyak gyulladása mind javulhat tőle.

 

 

A cikk folytatása elolvasható az alábbi linkre kattintva:

https://fmc.hu/2020/05/26/reti-palastfuvel-a-noi-bajok-ellen/


Tetszett a cikk?
 

2020. május 26.

Hasonló cikkek

Hogyan előzzük meg a téli súlygyarapodást? Egyszerű trükkök és mozgásformák a fittség megőrzéséhez a hideg hónapokban

Ahogy beköszönt a tél, sokan tapasztaljuk, hogy a hűvös időjárás és a rövidebb nappalok hatására csökken a mozgás iránti motivációnk, miközben az étvágyunk megnő. Mindez könnyen vezethet téli súlygyarapodáshoz. Azonban néhány egyszerű étrendi trükkel, valamint otthoni mozgásformák és séták beiktatásával könnyen megőrizhetjük a fittségünket és elkerülhetjük a plusz kilókat. Cikkünkben bemutatunk néhány tippet és tanácsot, amelyek segíthetnek ebben.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

A hideg hatása a szív- és érrendszerre: Hogyan védjük magunkat télen?

A hideg időjárás nemcsak az immunrendszerünkre van hatással, hanem a szív- és érrendszerünkre is komoly megterhelést jelenthet. Az őszi-téli hónapokban növekszik az infarktus és a stroke kockázata, különösen azoknál, akik valamilyen szívbetegséggel vagy magas vérnyomással küzdenek. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan hat a hideg az érrendszerre, és milyen lépésekkel, életmódbeli változtatásokkal és vény nélkül kapható készítményekkel védhetjük meg magunkat a téli hónapokban.

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 11. 20.

Influenzaoltás: Kiknek és miért érdemes beadatni?

Az őszi-téli időszakban az influenza minden évben sokakat érint, különösen azokat, akik valamilyen krónikus betegségben szenvednek vagy az immunrendszerük legyengült. Az influenza elleni védőoltás hatékony módja a megelőzésnek, különösen azok számára, akik fokozott kockázatnak vannak kitéve. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan működik az influenzaoltás, kiknek különösen ajánlott beadatni, valamint megvizsgálunk néhány gyakori mítoszt és tényt az oltással kapcsolatban.

 

TOVÁBB A CIKKHEZ
2024. 10. 23.

Értesüljön elsőként újdonságainkról és havi kedvezményeinkről!